“The Painted Bird” Romanı Filme Uyarlanıyor!

Václav Marhoul yeni projesini sinema dünyasına duyurdu.

Václav Marhoul’u Çek yapımcı ve yönetmen olarak biliyoruz. Yeni Projesi ile ünlü aktörlerin dikkatini çekmeyi başardı desek yalan olmaz. Ünlü oyuncular “Udo Kier” ve “Harvey Keitel” bu yeni yapımda bir araya gelecek. Oyuncular, “Jerzy Kosinski“nin 1965’te yayımlanan tartışmalı romanından beyazperdeye uyarlanacak filmde görev alacak. Romanın kitaptan filme uyarlamasını yani senaryolaştırma kısmını yine Václav Marhoul yapacak.

The Painted Bird, İkinci Dünya Savaşında Alman askerlerinden gizlenen, şiddet ve işkence gören ailesi tarafından yollanıp Doğu Avrupa’da göçebe yaşayan bir çocuğu konu alıyor. Çocuk Polonya’da bir ormana gizlenir, saklanır ve bu ormanda çok değişik bir insanla karşılaşır.

Enteresandır ki Kosinski’nin bu romanı tecavüz, ensest ve cinayet gibi yüksek ve cesur bir derinliğe sahip olmasına rağmen genellikle yapısı nedeniyle tartışmalara neden oldu. (Yazar bu tartışmalardan sonra eserin ilk başta sanıldığı gibi otobiyografik tarzda olmadığını, tamamen kurgu olduğunu belirtti.)

Lars von Trier” yapımlarından ve “Soul Kitchen“, “Iron Sky“, “Blade” filmlerinden aşina olduğumuz ünlü Alman oyuncu “Udo Kier” filme “Keitel”dan daha önce dahil olmuştu. “Kier” yapımda Miller karakterine hayat verecek.. 77 yaşındaki usta aktör Keitel’ın canlandıracağı rol ise henüz tam olarak net değil. Filmde ayrıca Çek oyuncular Aleksey Kravchenko, Petr Vanek, Petr Kotlar ve Jitka Cvancarová görev alıyor.

23 Mart’ta tam olarak start alacak olan filmin çekimlerinin 105 günde bitirilmesi düşünülüyor. Çekimler Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve en son Haziran 2018’de Polonya’nın Świebodzice eyaletinde gerçekleştirilecek. Bu tarihlere baktığımızda ise ne yazık ki yapımı 2019 yılının ilk çeyreğinde görebileceğiz. Fransa’da 17 Mayıs 2019’da vizyon yapması planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir