Jurassic World 2’den İlk Görsel Paylaşıldı!

Jurassic Park” serisi uzun soluklu ve iniş çıkışlarla dolu bir tarihe sahip. Vizyon yaptığı yılın en iyi gişe başarısı elde eden yapımlardan biri olan “Jurassic World“, eleştirmenler tarafından da oldukça fazla övgü almıştı. Çalışmaları 2017’nin Şubat ayında Londra ve Hawaii’de başlayacak olan yapımın başrollerinde yine Chris Pratt ve Bryce Dallas olacak. İlk filmin yönetmeni Colin Trevorrow bu defa Derek Connolly ile birlikte yapımın senaryo kısmında çalışıyor.

Jurassic Park’tan tam 22 yıl sonra beyazperdeye gelecek olan serinin 4. filmi Jurassic World 2’un bütçesi de belli oldu. Buna göre filmin prodüksiyonu $260 milyona mal olacak. Jurassic World, dünya genelinde $1,67 milyar gibi uçuk bir rakamla tüm zamanların en iyi hasılat getiren dördüncü filmi olmuştu. Hâl böyle olunca devam filmi için kollar sıvanmaya başlanmıştı.

Geçtiğimiz aylarda filmin eski yönetmeni yapım hakkında şöyle cümleler kurmuştu : “Yeni filmde nelerle karşılaşacağımıza bakacak olursak, yapım kesinlikle bir adada insanların peşinden koşan dinozorlar üzerine olmayacak. Düşündüğüm hep bu bilimin parklarla kısıtlı kalmayıp eğlence sektörü sınırlarını aşacağına dair bir duygu vardı. Bu henüz resmi bir karar değil ama bu filmde (Jurassic World) seriye bu tohumu ektim ve bu büyüyüp yeşillenebilir. Dünya’nın bir çok yerinde dinozor üreten 15 değişik şirket görebiliriz.”

Paylaşılan görselde 10-11 yaşlarında bir kız çocuğunun dinozor fosillerinin yer aldığı bir müzede yalnız başına durduğunu görüyoruz. Tabi açıklama olmadan sadece bir görsel ve anlatmaya çalıştığı şey herkesin kafasını karıştırdı. Mesela ilk başta merak edilen konu, bu kızın kim olabileceği ve bu resimdeki müzenin Jurassic World ile ne ilgisi olduğu. Çünkü her serinin her filminde fosilden daha çok, canlı kanlı dinozorları görmeye alıştık. Bu iskeletler milyonlarca yıl önce yaşayan dinozorlardan mı yoksa Jurassic Park veya Jurassic World dinozorlarından mı?

Tek bir resim, yüzlerce soruyu beraberinde getiriyor haliyle. Tabii konu ile ilgili henüz tam olarak açıklanan detaylı bir bilgi yok. Ancak bu resimden sonra yakın bir zamanda film hakkında ufakta olsa bir video paylaşılacağının sinyalleri gelmeye başladı. Fragman olarak değil ama teaser tadında olacağı pek muhtemel. Anlayacağınız daha önümüzde koca bir sene var. Film hakkında daha detaylı bilgiler geldikçe yazıp çizmeye sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Jurassic World 2, 22 Haziran 2018’te vizyonda olması planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir