First Man: A Life Of Neil Armstrong’tan Vizyon Tarihi Açıklandı!

La La Land” ve “Whiplash” gibi filmlerle isminden bol bol söz ettiren ve son zamanlarda yükselişte olan yönetmen “Damien Chazelle” ile Ryan Gosling‘i tekrardan ortak projede buluşturacak olan Neil Armstrong‘un hikayesinin anlatılacağı “First Man: A Life Of Neil Armstrong”un ne zaman beyazperde ekranlarında olacağı belli oldu.

La La Land eleştirmenlerce bu yılın en başarılı filmleriden birisi olarak gösterilme, bunda da sonuna kadar haklılar diye düşünüyoruz. Damien Chazelle’in sinemada yakaladığı hızlı yükseliş ivmesi aslında “Whiplash” filminin beklenilenden çok daha fazla ilgi görmesi ile gerçekleşmeye başlamıştı. Farklı disiplinleri beyazperde de bir araya toplama konusunda çok başarılı olan yönetmen son yapımda birlikte çalıştığı Ryan Gosling ile beraber tekrardan bir araya geleceği “First Man: A Life Of Neil Armstrong”, Ay yüzeyine ilk ayak basan ABD’li astronot Neil Armstrong’un hayatını işleyecek.

“Damien Chazelle” ile “Ryan Gosling”i tekrardan buluşturan First Man: A Life Of Neil Armstrong 12 Ekim 2018’de sinemalarda olacak.

Amerikan Deniz Kuvvetleri pilotu olarak, Kore üzerinde 78 saat uçan ve uzay programına astronot olarak girmek için başvurarak testleri başarıyla tamamlayan Neil Armstrong, Gemini 8 fırlatmasıyla ilk defa uzaya gitti. 20 Temmuz 1969 tarihinde ise dünya tarihi için bir ilki gerçekleştirdi; Apollo 11 görevi ile başarıyla gerçekleştirdiği ay programında aya ilk ayak basan insan olarak tarihe altın harflerle ismini yazdırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir