“Sleeping Dogs” Filmi Başrolüne Kavuştu: “Donnie Yen”

Hemen hemen herkesin bildiği ve bir çok insanın beğenerek izlediği “Ip Man” serisiyle üne kavuşan daha sonra “Rogue One” ve “xXx: Return of Xander Cage” gibi gayet seyri güzel filmlerle ününü taçlandıran “Donnie Yen” 2012 yılının aksiyon ve suç oyunu “Sleeping Dogs“‘un sinema uyarlaması için başrol teklifini kabul etti.

Filmde çok büyük bir suç şebekesinin namı diğer ismiyle Sun On Yee Triad örgütünü çökertmekle görevli polis memurunu “Donnie Yen” canlandıracak. “Square Enix”in bu çok sevilen video oyunu Will Yun Lee tarafından Sleeping Dogs’ta polis memuru “Wei Shen”i canlandırılıyordu.

Sleeping Dogs esasen Xbox 360, PlayStation 3 ve Windows için piyasaya sürülen eğlenceli bir video oyunu. Oyunun yapım aşamasında United Front Games ve Square Enix London oldukça etkili oldu. Hatta yıl 2014’de geldiğinde Windows, PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri için Definitive Edition isminde çok daha yeni bir sürümü paylaşıldı. Geliştirilmekte olan ismiyle Triad Savaşları diye bir spinoff oyunu vardı ancak bu bitirilemedi.

Fakat şunu özellikle belirtmek gerekir ki bu oyunu sevenlerin heyecanla beklediği film hakkındaki özel detaylar henüz gelmiş değil. Özellikle filmin kimin tarafından yönetileceği ya da vizyona gireceği yıl hakkında yapımcılar tarafından açıklanan hiç bir şey yok. Çünkü oyuncu Donnie Yen’in hali hazırda bitmiş olan bir filmi, yapım aşamasında olan bir filmi ve canlandırmakta olan ve projeleri halen devam eden iki filmi daha var. Büyük bir ihtimal bizim oyunun filmi de bunların sonrasında çok daha netlik kazanıp daha detayı açıklamaların geleceği bir dönem olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir