Benedict Cumberbatch’ten Mini Tv Dizisi Geliyor!

Showtime, Benedict Cumberbatch‘in başrolünde olacağı yeni bir mini dizi projesine yeşil ışık yaktığını resmen duyurdu.

Edward St. Aubyn‘in senaryolaşma sürecinde ciddi katkıları olduğu Patrick Melrose serisini televizyon ekranlarına çıkartacak proje Showtime ve Sky Atlantic gibi büyük şirketlerin ortaklığı ile karşımızda olacak. Cumberbatch, yapımın başrolünde yer almasının yanı sıra yapımcılık görevi de üstlenecek. Önümüzdeki dönem göreceğimiz dizinin senaryosu, “Far From the Madding Crowd” ve “One Day” gibi eserlerle tanıdığımız David Nicholls tarafından yazılacak.

Serinin hikayesi hakkında biraz bahsedecek olursak; Patrick Melrose epey çapkın bir aristokrat olmasının yanında son derece acayip ve ilginç bir karaktere sahiptir. Çocukluğu ve gençliği boyunca babasının kötü davranışlarına maruz kalan Melrose’’n annesi ise alkol problemleri olan bir kadındır. Melrose’un öyküsü Güney Fransa’da başlayıp New York ve İngiltere’ye kadar gidiyor.

Beş bölümlük mini dizinin çalışmalarına ağustos ayında New York, Londra ve Güney Fransa’da başlanıp devam ettirileceği yapımcılar tarafından açıklandı. Dizinin ne zaman televizyon ekranlarına yansıyacağı konusunda ise henüz bir bildiri yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir