Nightwing En Sonunda Film Oluyor!

DC film dünyasına taptaze bir isim daha katılıyor. Dünyanın en büyük film yapım şirketlerinden Warner Bros “Nightwing” filmi için kollarını sıvadığını açıkladı. Sektörden sızan haberlere göre filmin yönetmeninin Chris Mckay olması düşünülüyor. Tabi bu isim daha çok dedikodu tarzında, henüz hiç bir resmi bildirim yok. Fakat Chris Mckay’ın DC evreninde oldukça tecrübeli olduğunu, DC dünyasının karakterlerini yakından tanıdığını biliyoruz.

Yönetmen en son olarak “The Lego Batman Movie” filmine el atmıştı. İşte bu yapımda da Nightwing’in bir lego versiyonu da bulunmaktaydı.

Yapımı senaryo kolu ise Bill Dubuque tarafından yönetileceği gelen haberler arasında var. Neden bu isim konuşuluyor diye araştırınca, The Accountant ve The Judge gibi iki başarılı filminde yine Dubuque tarafından yazıldığını görüyoruz. The Accountant filmi ile Ben Affleck ve The Judge filmi ile de Robert Downey Jr’la arası bir hayli samimi olmuştu. Nightwing için senaryoya önerilmesi ve destek görmesi doğal olarak kaçınılmaz bir durum.

Yapımın hangi dönemde gececeği belli değil. DCEU’da daha önce Jason Todd’ın yer aldığını ve Joker tarafından öldürüldüğünü biliyoruz. Fakat Dick Grayson’un ismi daha önce hiç geçmemişti. Affleck’in canlandırdığı Batman’inin yaşına bakacak lursak bu filmi ana öyküden biraz daha önceki bir zaman dilimini anlatıyor olabilir.

2020’ye kadar DC ve Warner Bros.’un film takvimlerine baktığımızda bir çok isimsiz projenin olduğunu görüyoruz zaten. Büyük bir ihtimal bu isimsizlerden birisi de Nightwing olacak gibi.

Peki ya Nightwing veya Dick Grayson kim? Bunu bilmeyenler için ufak bir açıklama getirmek gerekirse; Dick Grayson, Batman’in ilk Robin’i. Buradaki Robin’in hayat hikayesi neredeyse Batman’inkine çok yakın. Aynı zamanda Robin Bruce Wayne’nin (Batman) evlatlık oğlu. Zaman geçtikce Robin ile Batman arasında bariz fikir ayrılıkları oluşmaya başlıyor ve Robin kendi ismini yok edercesine Nighwing adını almaya başlıyor. Gotham şehrini terk ediyor ve Bludhaven’de yoluna devam etmeye çabalıyor. Hikayeden Batman ile Nightwing’in düşman olduğu yönünde anlam çıkarmayın çünkü aralarında her zaman bir baba oğul ilişkisi hakim. Hatta mevzunun birinde Nighwing Batman kostumu giyip onun yerine bile geçmiştir.

DC’den açıklanan diğer bir haber ise Mel Gibson’ın Suicide Squad 2 filminin yönetmenliğini üstlenme ihtimali oldu. Bir diğer haber de Matt Reeves’in resmi olarak Batman’in yönetmeni olmasıydı. Tabi bu haberi önemli kılan şey ise filmin senaryosunun tekrardan kaleme alınabilme durumu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir