Natalie Dormer, Picnic At Hanging Rock İsimli Dizinin Başrolünde!

Kendisini dünya çapında meşhur eden Game of Thrones‘un oyuncusu Natalie Dormer’i ayrıca The Tudors dizisinden ve Açlık Oyunları film serilerinden tanıyoruz.

Oyuncu, 1967’de piyasaya çıkan Joan Lindsay‘in “Picnic at Hanging Rock” isimli Avustralya romanın televizyondan uyarlamasında başrol oynamayı kabul etti.

Mini dizi şeklinde ve 6 bölüm olarak çıkacak olan yapımı Foxtel üstleniyor.

Kitap uyarlanan mini dizinin kabaca açıklanan konusu ise şu şekilde; Appleyard College’inde okuyan yatılı öğrenciler 1900 yılında, 14 şubat sevgililer günü adeti olan “Hanging Rock” pikniğine giderler. Bu kızların içlerinden yürüyüşe çıkan toplamda 3’ünün kız, 1’inin de öğretmen olan 4 kişinin garip bir biçimde ortadan kaybolur. İşte bu şekilde gelişen olaylar serisini Foxtel bir mini dizi haline getiriyor.

Diziyi kitaptan romana uyarlayacak olan Larysa Kondracki (“Legion”dan tanıyoruz kendisini) ve Michael Rymer (“Hannibal”dan tanıyoruz) olacak. Yönetmen koltuğu ise Amanda Brotchie ayrılmış durumda.

Joan Lindsay’e ait olan roman daha önce 1975 yılında Peter Weir tarafından beyazperdeye uyarlanmış ve Bafta Ödülünün sahibi olmuştu.

Dizide yer alacak diğer isimler ise şu şekilde: Yael Stone, Lola Bessis, Sibylla Budd, Anna McGahan, Lily Sullivan, Madeleine Madden, Samara Weaving, Ruby Rees ve Inez Curro.

Mini dizinin çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanması planlanıyor. Şu an için her şey tamam gibi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir