Jared Leto 77 Filmi İçin Kamera Arkasına Geçiyor

Artifact ve Great Wide Open gibi belgesellerin ve bir çok müzik klibinin kamera arkasına geçip yönetmen koltuğuna otursa da henüz uzun metrajlı bir filmi bulunmayan “Jared Leto” ilk defa 77 filmi için kolları sıvamış bulunmakta.

Dallas Buyers Club, Requiem for Dream, Suicide Squad, Mr. Nobody, Lord of War ve Fight Club gibi dünya genelinde büyük başarıya ulaşmış filmlerin aktörü Jared Leto ilk defa yöneteceği “77” isimli film hakkında ufak tefek bilgiler verdi.

Bir çok kitabı sinemaya uyarlanmış olan James Ellroy‘un L.A. Dörtlemesinde bulunan L.A Confidential isimli hikayesinden esinlenecek olan yapım esasen oldukça zor bir iş. Çünkü bu eser daha önce 1997 yılında “Kim Basinger”, “Russell Crowe”, “Guy Pearce” ve “Kevin Spacey” gibi yıldızların başrollerini paylaştığı ve hatırı sayılır bir başarı yakalayan filminde tekrarı olacak. 1997 yapımı film zaten imdb’nin en iyi filmler listesinde şu an için 102. sırada yer alıyor. Hal böyle olunca yeniden çevrim filminin orjinalinden daha sükse yapması genellemeler itibari ile zor iş.

Filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı henüz açıklanmış değil. Fakat Boardwalk Empire ve Narcos‘un senaristlerinden David Matthews‘in senaryoya el attıpı duyuruldu. Suç-gerilim tarzında olacak olan 77‘yi Paramount firması dağıtacak.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir