Suburbicon’da Nihayet Sona Doğru

Coen biladerlerin senaryosunu kaleme aldığı ve çok uzun süredir habersiz kaldığımız Suburbicon filmi nihayet 2017’de vizyon yapacak.

George Clooney‘in yönetmenlik teklifini kabul etmesinin ardından prodüksiyon aşamasına gecen filmden ufak tefek detaylar gelmeye başladı.

Coen biraderler ve George Clooney arasındaki ilişki bu ii tarafın yakın takipçilerinin dikkatinden kaçmayacaktır. Öyle ki ; O Brother, Where Art Thou? gibi yapımlarla başlayan beraberlik Intolerable Cruelty ve Burn After Reading gibi devam eden eserlerle şekillenmiş ve hem Clooney’nin hem de Coen biraderlerin bu sinematik uyumu bu iki tarafı sevenler için neredeyse vazgeçilmez bir hale gelmişti. Yapımların nedeyse tamamında ince bir zeka ürünü oluşu, verdiği haz her zaman diler getirilirken, Hail Caesar filmini bekler olmuştuk. Fakat Clooney ve Coen biraderlerin gün yüzüne çıkarmaya hazırladıkları bir proje üzerinde daha çalışmaya başladıkları haberi yayılınca daha tebessüm etmeye başlamıştık. işin aslı bu haber oldukça eski, hatırlamaya çalışın, 2005 senesinde Coen Kardeşlerin kaleme aldığı bir komedi yapımı için yönetmen olarak Clooney’nin iş başına geleceğini duymuştuk. Fakat aradan gecen 10 yıllık sürede projeye dair hemen hemen hiçbir gelişmenin haberi yapılmamıştı. İşte şimdi o beklenen an artık kapıda diyebiliriz. George Clooney tam olarak senaryosu Ethan ve Joel Coen’e ait olan Suburbicon filminin yönetmen koltuğunda oturup çekimlere başladı.

Yapım ile alakalı bir çok soru netlik kazanmamış olsa da Coen biraderlerin ilk filmi olan Blood Simple ayarında olması beklentiler arasında.

Suburbion 1950’lerde geçen dramatik bir suç filmi olarak lanse ediliyor. Filmin yapımcılığını Jel Silver üstlenirken, Sony içinde yer alan TriStar Pictures‘in de desteği ile yapım beyazperde ile buluşacak.

Şimdilik açıklanan oyuncuları da bir resimle gösterelim:

Film hakkında detaylar geldikçe bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir