Castlevania Oyununu Netflix Televizyona Uyarlıyor!

Bir çok kesimin bildiği ünlü video oyunu Castlevania, Konami tarafından geliştirilmişti. Şimdi bu eser şiddetinden hiç ödün vermeden Netflix tarafından TV için ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Konami gibi ünlü bir video oyun şirketini biz daha çok “Pro Evolution Soccer” ve “Metal Gear Solid” gibi popüler oyun isimlerinden aşina olsak ta şirket ilk olarak 1986 yılında Castlevania isimli oyunu piyasaya sürmüştü. Oyun zaman içinde belli bir kesim tarafından oldukça sevilmiş ve türlü platformlarla tanışmıştı.

Castlevania’nın genel itibari ile konusu; Vampir avcılarından meydana gelen “Belmont” ailesinin meşhur Dracula ile olan mücadelesidir.

 

Oyun ilk yapımdan sonra süreklilik kazanmış ve devam etmiş, serinin son oyunu ise 2015 yılında piyasaya çıkmıştı. Türkiye’de çok fazla ilgi alaka görmese de, özellikle şiddet unsurunu bolca kullanın oyun dünyanın pek çok kesiminde yeteri kadar rağbet görmüştür.

Şimdi böylesine uzun geçmişi ve hatırı sayılır takipçisi olan bir oyunun dikkat çekmeden kendi sularında yüzmesi tabiki de imkansız. İşte bu yüzden film ve dizi yapımcıları şu an Castlevania üzerinden büyük emeklerle çalışmakta. Aslında oyunun hakları sinemaya uyarlanmak üzere 2005’te satın alınmış fakat çeşitli sebeplerle proje rafa kaldırılmıştı. Şimdi ise görünün o ki TV dünyasının tekrar yükselişte olduğu bu dönemde filmi yerine dizisinin çekilmesi daha mantıklı bir hale geldi yapımcıların gözünde.

Bloody Disgusting den alınan bilgilere göre Netflix oyunu TV ye uyarlamak için çoktan hazırlıklara başlamış. Adi Shankar dizinin yapımcılığını üstleniyor ve oyunun şiddet içeren tarzını mutlaka koruyacaklarını söylüyor.

Dizinin senaryosunu ise Warren Ellis‘e emanet.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir