John Lennon ile Yoko Ono’nun Aşkı Sinemaya Uyarlanıyor

Müzik dünyasının en efsanevi grupları arasında yer alan The Beatles’ın Aktivist solisti John Lennon, gerek fikirleri gerek yaşadığı ciddi suikast ile tarihte derin izler bırakmış insanlardan birisi. Fakat John Lennon bunlardan ziyade Yoko Ono ile olan birlikteliği çiftin aşkları da çok konuşulan konulardan bir tanesiydi. Artık bu büyük aşk hikayesi de sinema ekranlarında yerini alacak.

Filmin yönetmen koltuğunda “Fifty Shades of Grey / Grinin elli tonu” , “The Social Network / Sosyal ağ” ve “Captain Phillips / Kaptan Phillips” gibi yapımları üstlenmiş Michael De Luca oturuyor. Yönetmen, Ono ile birlikte çalışarak, ikilinin aşkını ve ayrıca savaş karşıtı uğraşlarını konu edinen bir film yapmaya kararlı.

Filmin senaryo kısmı ise “Her Şeyin Teorisi” filmininde senaristliğini yapmış olan Anthony McCarten üstleniyor. Aynı zamanda bu senarist filmin yapımcılarından birisi.

De luca açıklamasında şunları belirtiyor : Filmde anlatılmak istenilen hikaye bugünün genç nesiline, ayağa kalkmak ve yaşamak istedikleri dünyanın nasıl olduğuna dair kesin bir vizyona sahip olmak adına ilham almaları amacıyla, ABD’de cesaret, sevgi ve aktivizmi konu alan bir film olacak. Yoko Ono, Anthony McCartern ve Josh Bratman ile beraber çalışarak iki dünya sembolünün hikayesini anlatabildiğin için mutluluk duyuyorum, dedi.

Film daha proje aşamasında olduğundan dolayı hakkında net bir vizyon tarihi ya da çekimlerin başlangıç tarihi belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir