Leonardo DiCaprio’dan Yeni Proje Geliyor “The Black Hand”

DiCaprio adalet savaşçısı olmak için kolları sıvadı.

The Black Hand isimli filmde Amerika’daki organize suç Şebekesinin yükselişi ve bununla mücadele eden bir adamın öyküsü anlatılacak. Gerçek ve yaşanmış bir hikayeden oluşan filmin başrol oyuncusu olarak Leonardo DiCaprio ismi kesinleşti. Yapımda DiCaprio’yu New York sokaklarında suça karşı mücadele eden polis teşkilatının en tepesindeki isim Joe Petrosino karakterine can verirken göreceğiz.

DiCaprio filmin yapımcıları arasında bulunuyor, kendisine ait olan “Appian Way” yapım şirketi ve “Paramount Pictures” ortak yapımı olacak film Stephan Talty‘nin önümüzdeki Nisan ayında ABD’de satışa çıkacak olan aynı isimli kitabından uyarlanacak. Fakat henüz bu uyarlama işini yapacak bir senarist bulunmuş değil.

Film için olmasa bile kitap için resmi özet şu şekilde verilmiş :

New York’ta 1903 yılında başlayan ve durdurulamayan bir suç dalgası tüm ülkeyi dehşete ve korkuya sürüklemiştir. Apartmanların bombalandığı, göçmen İtalyan çocuklarının durmadan kaçırıldığı, bir çok masum sivilin hayatını kaybettiği bir dönemdir bu. Yüksek mertebedeki devlet memurlarının, hakimlerin, savcıların hatta senatörlerin bile tehdit edildiği, öldürüldüğü fakat bunlarının faillerinin çok rahatça sokaklarda dolaşabildiği bir dönem. İşte bu suç dalgasını sağlayan önemli şey Black Hand’in sembolüdür. Amerikan toplumu ile Black Hand’in kanun dışılığı arasında savaş veren tek karakter ise, ünlü, kurnaz, zeki bir polis olan ayrıca kılık değiştirme konusunda ustalaşmış bir isim olan Joseph Petrosino’dur. İşlenen suçlar ve kanunun hiçe sayıldığı işler her gecen gün daha da fazlalaşırken, Black Hand’in durmak bilmeyen faliyetleri de New York sınırlarının çok ötesine ulaşmaya başlamıştır. Dedektif Petrosino ve kendisinin organize ettiği bütün polis ekibi ülkenin göçmen karşıtı hareketi olumsuzluklarla sonuçlanmadan önce gizli kalmaya çalışan bu örgütün üyelerini yakalamak için harekete geçer. Petrosino tarafından başlatılan bu Black Hand’ın kökünü kurutma çabası onun Sicilya’ya doğru gitmesine neden olacak fakat aynı zamanda da bu görevin çok ağır bedelleri olacaktır.

Yapımın ne zaman gösterime gireceği belli değil. Hatta gösterimden önce ne zaman çekimlerin başlayacağı bilinmiyor. Ama gelen haberlerin hepsi şu an için olumlu yönde. Önümüzdeki aylarda çok fazla şey netlik kazanmış olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir