“Death Wish” Bruce Willis ile Yeniden Çekiliyor

Death Wish” romanı tekrardan ikinci kez sinemaya uyarlanıyor. Brian Garfield tarafından yazılan roman 1974 yılında sinemaya uyarlanmış ve döneminde çok ses getirip beğenilmişti. Genel itibari ile bir intikamı konu alan roman 2017 yılında Bruce Wills‘in başrolunde oynayacağı bir film ile yeniden çevrilecek.

Eli Roth ‘in yönetmen koltuğunda oturacağı filmin kadrosunda Vincent D’Onofrio, Bruce Willis, Elisabeth Shue gibi aktörler de rol alacak. Yapımın orjinal fimine göre 2017 nin teknolojik nimetlerinden de yararlanıp daha modern bir halde vizyona çıkacağı ve sinema severler tarafından daha çok konuşulup beğenileceği yapımcılar tarafından düşünülüyor.

Genel itibari ile filmin konusu; ana kahramanımızın yaşadığı eve zorla giren bir kişi aynı zamanda kızına da tecavüz eder. En can yakan şey ise eve zorla giren kişinin başkahramanın en sevdiği kadını öldürmesi. Bunun ardından intikam alıp kendi adaletini sağlamak isteyen mimar Paul’un neler yapabileceğini görüceğiz.

Bruce Wills’ten önce başrol için Sylvester Stallone düşünülüyordu ama proje çeşitli nedenlerden yarım kaldı ve daha sonra Bruce Wills üzerinde karar verildi.

Yeniden çevrilecek olan filmin senaryosunu Scott Alexander ve Joe Carnahan yapıyor. Scott Alexander daha önceden “1408” , “Ed Wood” , “Man on the Moon” , “The People vs. Larry Flynt” gibi kaliteli filmlerin senaryosunu yazdığını biliyoruz.

Joe Carnahan ise daha önceden “The Grey” , “The A-Team” , “Smokin’ Aces” ve “Stretch” gibi yapımlara imza atarak kendisini sinema dünyasına çoktan kanıtlamış birisi.

Bu iki kaliteli senaristin tekrardan sinemaya uyarladıkları Death Wish filmini de merak etmemek imkansız gibi görünüyor.

En son olarak filmin yönetmeni hakkında bilgi vermek gerekirse daha önceden “Grindhouse” (2007) , “Hostel” (2005) ,”Cabin Revir” (2002) “Hostel Part II”” (2007) gibi gerilim dozu yüksek yapımlarda emeği olan “Eli Roth“.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir