X-Men Dizileşiyor, Fox İle Marvel Anlaştı

Marvel TV Başkanı bombayı patlattı.

Marvel’in TV dünyasından sorumlu isimi “Jesp Loeb“‘in açıklamasına göre “X-Men” alıp çok daha fantastik çok daha zengin bir dünya haline getirip Fox kanalında yayınlayacaklar. Uzun süredir bu projenin konuşulduğu fakat diğer işlerden sıranın bir türlü dizi ayağına gelmediğini söyleyen Loeb, Projenin tam olarak Fox kanalında görmek istedikleri bir eser olacağını söyledi.

Çizgi roman dünyası böyle bir atak ile televizyonları ele geçirmeye devam etmekte. Marvel Netflix ile daha önceden de bir çok projeye imza atmıştı. Fakat henüz Fox ile el sıkıştıkları X-Men dünyasının farklı bir yansımasının dizi oluşu hakkında konu ve karakterler belli değil. Önümüzdeki günlerde bu konu hakkında çok daha detaylı açıklamaların geleceği belli. X-Men hayranları için güzel bir haber olsa da belirsizliklerin fazla oluşu biraz can sıkıyor haliyle.

Kabataslak açıklanan belli başlı hikayeye göre bir ailenin çocuklarının mutant olduğunu anladıklarından sonra onu hükümetten kaçırarak gizkemek isterler. Onlara bu kaçış ve saklanma döneminde hükümetle gizli bir savaş içinde olan diğer mutantların yardım etmesi işlenecek gibi.

Dizinin yaratıcısı Matt Nix olacak diyebiliriz. Nix daha önceden de “Complications“, “The Comedians“, “Burn Notice“, “The Good Guys” gibi dizilerin senaryolarına el atmış olan bir isim. Çocukluğundan beri X-Men hayranı olduğunu çeşitli yerlerde dillendirmiş kendisi.

Bundan sonra bekleyip haberleri takip etmek kalıyor bize. Dizi olmasından dolayı kadroda çok ahım şahım isimler göremeyebiliriz ama genişleyen X-Men evreni mutant sevenler için biçilmiş kaftan olacak gibi. Özellikle son dönem X-Men filmleri istedikleri hedefi yakalamayınca Marvel bu durumda kendisine biraz çeki düzen vermek zorunda kaldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir