Sand Castle Filminden İlk Fotoğraflar

Sand Castle’dan ilk görüntüler geldi.

Treehouse Pictures” şirketi tarafından yaratılan “Sand Castle” isimli Savaş ve Dram türlerinde gösterime girecek olan filmden ilk resimler Netflix aracılığı ile yayınlandı.

Filmde Hollywood’un popüler isimleri başrolleri oynayacak. Git gide daha kaliteli yapımlarda adını duymaya başladığımız “Nicholas Hoult“, daha önce Prometheus filminde Charlie karakteri ile arzu endam edip beğeni toplayan “Logan Marshall-Green” ve Man of Steel filminin Superman karakterini başarılı bir şekilde canlandıran “Henry Cavill” gibi isimler filmin kadrosunda.

Senaryosunu ilk defa uzun metraj için eline kalem alan 1983 doğumlu “Chris Roessner” yazdı. Senaristin açıklamasına göre böyle bir filmin yazılmasına Oliver Stone’un 1986 yılındaki Platoon (Mürfeze) filmi ilham kaynağı olmuş. Daha önce kısa filmlerde başarılı olmasına rağmen ilk defa uzun metrajlı bir yapımın içinde görev alıp ne kadar adından söz ettirebilecek onu filmi izledikten sonra değerlendireceğiz artık.

Yönetmen koltuğunda ise Fernando Coimbra oturuyor. Film kariyerine göz attığımızda pek dişe dokunur yapımlar yok ama kendisi oldukca iddialı.

Filmin konusu ise ; aynı zamanda filmin senaristi Chris Roessner ırak’ta askerlik yaptığı dönemde makineli tüfekten sorumludur, ve o dönemde gerçekleşen olaylardan esinlenerek hikayeyi kaleme almıştır. Yapımın başrolu ise Nicholas Hoult tarafından hayat verilen ve çok tehlikeli bir alan olan Bakuba isimli yerde su yolunu düzenlemekte görevlendirilmiş Matt karakteri olacak. Yapım, Bağdat şehrinin Amerikan askerlerine kucak açtığını fakat Bakuba bölgesinin sakinlerinin tam tersi hareket ederek onlara karşı cephe alışını ana konu üzerine kurgulayacak. Ana karakter yaşama tutunabilmek için Babuka sakinlerine orada olmalarının sorunun değil çözümün bir parçası olduğunu ispatlamak mecburiyetinde olacak.

Senaristin efsane film Platoon’dan ilham aldım demesi bile heyecanlanmak için yeterli bir sebep. Ama belirtmekte fayda var; iki film arasındaki konu aynı değil.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir