Jungle Book (2018)

 

Vizyon tarihi : 19 Ekim 2018
Yönetmen : Andy Serkis
Oyuncular: Christian Bale, Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch, Naomie Harris
Tür : Macera
Ülke : Abd

Warner Bros’un yapımcılığını üstlendiği filmin kadrosunda dolu dolu. Christian Bale, Benedict Cumberbatch ve Cate Blanchett gibi isimlerin hakkında zaten söylenecek söz yok. Bilmeyen kaldı mı bu üç ismi artık. Ayrıca “Collateral Beauty”, “Our Kind of Traitor”, “Moonlight”, “Skyfall” gibi filmlerde sergilediği yüksek performans sahibi “Naomie Harris” de kadroda.

Filmin yönetmeni ise henüz daha önce hiç bir filmi yönetmemiş bir ama oyunculuk kariyer geçmişi de alışık olmadığımız tarzda farklı olan bir isim; “Andy Serkis“. Biz onu daha çok filmlerdeki yüzünden ziyade canlandırdığı karakterlerden biliyoruz. Örnek vermek gerekirse, yeniden çevrim olan “Planet of the Apes” serilerinin Caesar‘ı. “The Lord of the Rings” serisinin Gollum‘u, “The Adventures of Tintin”‘de “Captain Haddock“, 2005 yapımı King Kong filmde Kong‘u oyanaması gibi gidiyor liste. 1964 doğumlu ingiliz yönetmenden beklentilerimiz olumlu yönde.

19 Ekim 2018 için vizyon tarihi verilen filmin konusu ise : Klasikleşmiş çocuk romanı olan Jungle Book’un beyazperdeye uyanlanmış hali diyebilir. Yani ormanın vahşi hayatına ayak uydurmaya çalışan yetim kalmış bir çocuğun Doğa’nın sahip çıkması ile büyütülmesi işlenecek.

Dediğimiz gibi filmin yönetim ve oyuncu kadrosu çok güzel. İster istemez insanı olumlu yönde beklemeye itiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir