Kral Arthur : Kılıç Efsanesi

King Arthur : Legend Of The Sword

Vizyon tarihi : 12 Mayıs 2017
Yönetmen : Guy Ritchie
Oyuncular: Charlie Hunnam, Astrid Bergès-Frisbey, Jude Lawd
Tür :  Aksiyon, Macera, Fantastik
Ülke : Abd

Guy Ritchie’nin yönetmen koltuğunda oturduğu film senaryo bakımından diğer Kral Arthur filmlerine efsanesine farklı bir perspektiften bakmayı hedeflemiş. Oyuncu kadrosunda Kral Arthur’a hayat veren aktörü Charlie hunnam olarak görüyoruz. Filmin diğer yıldızları ise Jude Law, Djimon Hounsou ve Eric Bana gibi oldukça kaliteli isimler.

Toplamda 6 filmden oluşacak olan bir seriden bahsediyoruz. Bu ilk filmden sonra devam eder mi etmez mi tam olarak belli değil ama yapımcıların açıklamaları şu an için 6 film olacağı yönünde. Daha öncede bir çok Kral Arthur teması işlenmişti bu yüzden senaristlerin klasik bakış acısından hareket etmeyeceklerini söyleyebiliriz. Zaten yapılan açıklamalar da bu yönde “film farklı bir açıdan anlatılacak”.

Kral Arthur daha bebek iken yetim kalır ve 3 hayat kadının koruyup kollamaya çalışması ile büyümeye başlar. Bu karakterin ana görevi yaşadoığı sokağı benimseyip korumusı olacaktır.

Hunnam rolüne yapılan bir açıklama şöyle söyleniyor; Hunnam tarz olarak kaba bir karakter ama içsel dünyası tam bir mücadeleci. Genel itibari ile dolandırıcı ve sokak çocuğu. Karakterin, insanların onu gördüğü yönlerinin aksine daha çok keskin yanları var.

Filmin yönetmeni Guy Ritchie’nin eleştirmenler tarafından kabul görmüş şu eserlerini de yazmakta fayda var: Sherlock Holmes serisi, Kod Adı: U.N.C.L.E. ve Rocknrolla. Bu filmler Kral Arthur’un nasıl bir yapım olacağı konusundan ufaktan sinyaller verebilir. Zira filmlerde yönetmenlere dair ufak ufak imzaların mutlaka olduğunu bilihyoruz. Yani şu güne kadar tarzında 360 derece dönüp çok farklı bir bakışın olduğu film görmedik.

Yapımın ülkemizde vizyon tarihi 12 Mayıs 2017 olarak planlanıyor.

Filmin ilk Fragmanı

Yapımcılardan ilk resmi poster de yayımlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir