Going In Style / Son Macera

Martin Brest’in 1979 yılında yönettiği” Going In Style” filmi Zach Braff tarafından yeniden uyarlandı. Tükiye’de gösterim adı olarak “Son Macera” uygun görüldü.

Morgan Freeman, Alan Arkin ve Michael Caine gibi isimlerin Başrolü paylaştıkları filmin yayınlanan ilk fragmanına bakıldığında oldukça neşeli ve eğlenceli bir seyir olacak gibi duruyor. Filmin kadrosunun sinema dünyası acısından muhteşem denilebilecek isimlerden oluşması bile senaryoya bakmadan izleme sebebi sayılabilir. Zira bu üç aktörün de Oscar sahibi olduğunu belirtmek lazım. Ama önce film hakkında bildiklerimize bakalım ve bu eser neymiş ne değilmiş öğrenelim.

Başrolü paylaşan bu üç arkadaş ömürlerinin son yıllarını yaşayan ve emekliliklerinin tadını çıkaracakları yaşlarda tüm sosyal haklarından mahrum kalan ihtiyar delikanlılar olarak görüyoruz. Bu sorunun çözümü olarak çareyi banka soymakta buluyorlar. Filmde Matt Dillon ise bu üç ihtiyar soyguncuyu yakalamaya çalışan FBI ajanı olarak karşımıza çıkacak. Christopher Lloyd ve Ann-Margret’in da filmin kadrosunda okuduğunu vurgulamak lazım.

Filmin yönetmeni Zach Braff 9 sezon sürmüş olan “Scrubs” ile piyasada adından söz ettirmeye başlamıştı. Ardından 2004 tarihinde “Garden State” isimli film ile seyirci karşısına çıktı ve hatırı sayılır bir hayran kitlesinin sahibi oldu. “Going In Style” kadrosunda kendisi rol almıyor ve bu ilk kez yönettiği bir filmin içerisine girmeyişi diyebiliriz.

Senaryoyu Theodore Melfi kaleme aldı. Bundan önce “St. Vincent” ve “Hidden Figures” gibi filmlerde yine senarist olarak çok başarılı bir iş çıkarmıştı. O yüzden kendisine güvenimiz tam.

Filmin Türkiye’de vizyon tarihi olarak 21 Nisan 2017 açıklaması yapıldı. Bugünden itibaren tam olarak üç gibi bir bekleme süresi var karşımızda. Ne diyelim sayılı gün çabuk geçermiş.
Morgan Freeman ve Michael Caine 6. defa birlikte aynı filmde oynuyorlar.

Türkçe Altyazılı Fragman

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir