Eastern Promises’in Devam Filmi Yapılacak

2007’de gösterime giren ve kendinden çarpıcı bir şekilde söz ettiren “Eastern Promises” (Şark Vaatleri) filminin devam filmi olacak olan “Body Cross” çekimleri birkaç ay sonra başlayacak. Devam filminin de yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi David Cronenberg yapacak.

2007’deki film ile Viggo Mortensen en iyi erkek oyuncu dalında Oscar adayı olmuştu.

Aslında filmin çekimlerine 2012 yılında başlanılmak istendi fakat yapım için ayrılan bütçe konusundaki anlaşmazlıklar neticesinde filmin yapım aşaması üzün süredir rafta bekliyordu. Artık projenin tozlanmaya başladığına karar vermiş olsalar ki ilkbahar aylarına doğru çekimlerin başlayacağını açıkladılar.

Diğer yandan ikinci film için uğraşların devam ettiği 2012 senesindeki bir diyalokta ilk filmde Londra’da seyrettiğimiz Kirill ve Nikolai’in yeni filmde Rusya’da görmeyi arzuladığını söyleyen Davin Cronenberg’in ikinci film projesinde görev alıp almacağı tam olarak netlik kazanmış değil.

Devam filminin senaryosu hazır durumda bekliyor. Body Cross’un konusu hazır olsa da Vincent Cassell ve Viggo Mortensen’in filme geri gelip gelmeyeceği daha açıklanmadı. Cronenberg bu mevzu hakkında ikilinin Rusya’ya geri dönmesine mi yoksa bambaşka bir mevzuya mı odaklanacak ilerleyen zamanlarda görülecek dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir