Underworld: Blood Wars (Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları)

Vizyon tarihi : 2 Aralık 2016 (1s 31dk)

Yönetmen : Anna Foerster

Oyuncular: Kate Beckinsale, Theo James, Tobias Menzies, Lara Pulver

Tür :Aksiyon, Fantastik, Korku

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları

Underworld serisinin 5 filmi olan “kan savaşları”ndan önceki diğer 4 filmi izlemeyenlerin bu filmden pek keyif alacaklarını sanmıyorum. Aslında diğer 4 filmi izleyenlerin de ahım şahım tat aldıklarını da söylemek biraz yalan olur. İzleyen herkesin ortak zevk aldığı ortak nokta her zamanki gibi lateks kıyafetler içinde olan Kate Beckinsale’dir.

Serinin her çıkan yeni filminde konu git gide daha basit daha yavan bir hal almaya başladı açıkçası. Oysa 2003 yılından beri filmin fanları her bölümü için gerekli rağbeti gösterdi. Diğer vampir / kurtadam tarzlarının aksine gotik yapısı hafif karanlık ve alaca atmosferi, hatta lateks kaplı kadın karakteri Selene ile film kendisine kemik bir kitle oluşturmayı başarabildi.

Dört yıllık bir beklemeden sonra gelen 5. film büyük Özelliklerinden birisi de kadın bir yönetmene sahip olması (Anna Foerster). Yönetmenin kayde değer başka bir filmi yok ama farklı dizilerde tecrübesi oldukça iyi. Özellikle görüntü yönetmenliği konusunda baya övgüye sahip (The Day After Tomorrow ve Aeon Flux). Fakat şöyle bir nokta var ki yönetmen bu beşinci filmi diğer filmlerin üstüne çıkarabilmiş mi? bence hayır. Her yeni filmde kısalan süre senaryo konusunda yetersizlikler olduğunu anlatmada etkili zaten. zira ilk film 121 dakkika olara gösterime girdi, Bu film ise 91 dakika. gerçi arada “Awakening” var 88 dakika olarak. 91 dakikalık koca filmde o kadar vurdu kırdı oluyor ama bir tane vampir ısırığı olmuyor. vampir lan bu, en büyük özelliği uzayan dişleri ve boyundan ısırması. ama yok.

Seride şöyle bir gelişme var; Selene karakterini canlandıran “Kate Beckinsale” filmin yapım aşamasından önce underworld serisinde artık olmayacağından bahseder tarzı konuşmaları olmuştu. Sıkılmış, yorulmuş falan Selene karakterinden. yapımcılar da konuyu dağıtmadan ilgi odağını seyirciyi rahatsız etmeden başka fikirler düşünürken Kate Beckinsale tekrar filme döndü. Şimdi bu filmde Selene kadar David karakterini de görüyoruz. hatta ikisine de hemen hemen eşit süre verilmiş filmde. Filmin finalinden de anlaşılacağı gibi devamı gelecek. Yavaş yavaş seri Selene den kopacak fakat bunu o kemik kitlesini rahatsız etmeden yapma çabasında.

filmi çok başarılı bulmadım açıkçası. Bu belkide bütçesinden kaynaklanıyor olabilir ama yeterli gibi gelmedi bana. cgı teknolojisini iyi kullanamamaları mı yoksa eski usul makyaj tekniklerinden uzaklaşmaları mı sebebi bilemedim.

10 / 5 veriyorum.

Türkçe Altyazılı Fragman

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir